2008/09 13.10.2008 r. - obchody DEN w ZKiW w Pinczynie.
Dodane przez admin dnia Listopada 18 2008 10:08:59
Zawód nauczyciela nale¿y z pewno¶ci± do tych profesji, które mo¿na nazwaæ „trudnymi”. Codzienna praca zwi±zana z edukacj± i wychowaniem dzieci i m³odzie¿y to zadanie dla wytrwa³ych i ambitnych. Znajduje siê jednak tak¿e czas na chwilê refleksji i zadumy. Takim dniem jest z pewno¶ci± Dzieñ Edukacji Narodowej.
Obchody ¶wiêta wszystkich pracowników szko³y odby³y siê w ZKiW w Pinczynie 13.10.08 r. Swoim udzia³em u¶wietnili uroczysto¶æ zaproszeni go¶cie: wójt gminy Zblewo
p. Krzysztof Trawicki, kierownik ZEAPOW w Zblewie p. Anna P³oszyñska, proboszcz parafii Pinczyn ks. Mieczys³aw Bizoñ, a tak¿e emerytowani nauczyciele. Nie zabrak³o równie¿ przewodnicz±cej Rady Rodziców p. Marzeny Klein, która na rêce Pani Dyrektor Iwony Loroch z³o¿y³a kwiaty i podziêkowania dla wszystkich pracowników szko³y za codzienny wysi³ek wk³adany w edukacjê, wychowanie i opiekê nad dzieæmi. Symbol wdziêczno¶ci-czerwone ró¿e-otrzymali tak¿e od Rady Rodziców wszyscy pozostali nauczyciele i pracownicy obs³ugi ca³ego ZKiW. Nie mog³o tego dnia zabrakn±æ gratulacji i dowodów wdziêczno¶ci od samych uczniów-przedstawiciele SU szko³y podstawowej i gimnazjum wrêczyli na rêce Pani Dyrektor kwiaty i ogromne ¿yczenia wraz z podpisami wszystkich uczniów naszej szko³y. Pani I. Loroch nie kry³a wzruszenia i zaskoczenia wielko¶ci± ¿yczeñ. Pad³y równie¿ gratulacje i zosta³ wrêczony bukiet kwiatów Pani Dyrektor przez wójta gminy p. K. Trawickiego.




Przedstawiciele Samorz±du Uczniowskiego wrêczaj± Pani Dyrektor I. Loroch ¿yczenia
od ca³ej spo³eczno¶ci uczniowskiej dla wszystkich pracowników szko³y.
Pani Dyrektor w swoim przemówieniu podkre¶li³a, ¿e: „Dzieñ Edukacji Narodowej to nie tylko ¶wiêto nauczycieli, chocia¿ przyjê³o siê mówiæ, ¿e to Dzieñ Nauczyciela, ale wydarzenie szczególne dla wszystkich pracowników szko³y.”
Po czê¶ci oficjalnej nast±pi³ czas na humorystyczne spojrzenie na pracê pedagogów i innych pracowników w programie pt. „Z ¿ycia pewnej szko³y”. Oczywi¶cie prowadz±cy uroczysto¶æ uczniowie zaznaczyli, ¿e podobieñstwo postaci i zdarzeñ do autentycznych, bêdzie przypadkowe.
Uczniowie wypowiadaj±cy partie dialogowe zwrócili siê do nauczycieli z pro¶b± o wyrozumia³o¶æ dla nich na co dzieñ. Na potwierdzenie ich s³ów us³yszeli¶my tak¿e piosenkê „Uczyæ siê ka¿dy mo¿e..” na melodiê znanego utworu w wykonaniu Jerzego Sthura. Zebrani mogli tak¿e us³yszeæ kilka utworów wykonanych przez szkolny chór do znanych ogólnie melodii, których teksty dostosowane by³y do realiów pinczyñskich i tak us³yszeli¶my: „Jestem z Pinczyna”, „Prz±¶niczki”, „Soko³y”, „Mam chusteczkê haftowan±”, „Felicita”. Nastêpnie uczennice poprzez krótkie, dowcipne wypowiedzi przedstawi³y nauczycieli poszczególnych przedmiotów i mogli¶my us³yszeæ, ¿e jedna z nich najlepiej lubi w-fistów, bo: „Jako jedyni nic nie zadaj± do domu”. Kolejna twierdzi³a, ¿e „Panie od przyrody my¶l±, ¿e wszyscy musz± kochaæ ¿aby i zachwycaæ siê krzakami”.
Tego ¶wi±tecznego dnia odwiedzi³ nas tak¿e „Szymon Majewski”, prowadz±cy w telewizji TVN popularny program rozrywkowy „Szymon Majewski Show”. Tym razem sta³ siê jednak gwo¼dziem programu „Szymon Szkolny Show”. Jak na Sz. Majewskiego przysta³o, zaprezentowa³ zebranym ¿enuj±ce ¿arty prowadz±cego, tym razem dotycz±ce oczywi¶cie ¿ycia szko³y. Nastêpnie na scenie pojawiali siê kolejni „nauczyciele”, którzy wziêli udzia³ w „Rozmowach w nat³oku szkolnych zajêæ” . Zwyczajowo go¶cie Szymona otrzymywali dowcipne upominki zwi±zane z ich profesj±. I tak na scenie jako pierwsza pojawi³a siê oczywi¶cie „Pani Dyrektor”, która przedstawi³a specyfikê swojej pracy:
„Ach, w tym moim Zet Ka i Wu
problemów jest bez liku!
Podstawówka, gimnazjum, przedszkole,
ja siê z tym wszystkim ci±gle mozolê.”
W prezencie od Sz. Majewskiego otrzyma³a flakon oleju maj±cego s³u¿yæ do dolewania w uczniowskie g³owy.





Natalia Galikowska jako Pani Dyrektor. Prawda, ¿e podobna?
Na scenie nie zabrak³o tak¿e „ks. proboszcza M. Bizonia” i „ks. wikarego G. Soboty”. Nasi ksiê¿a s± znani z poczucia humoru, dlatego ksi±dz proboszcz z u¶miechem na twarzy wys³ucha³ „swojej kwestii”:
„Taki du¿y, taki ma³y mo¿e ¶wiêtym byæ.
Taki gruby, taki chudy mo¿e ¶wiêtym byæ.
Tak i ja, tak i ty mo¿esz ¶wiêtym byæ.
Ci±gle dzieci to ¶piewaj± i sw± wiarê pog³êbiaj±,
a ja dam im zeszyciki, niech wpisuj± swe wyniki.
Msza, ró¿aniec i majowe, i ju¿ wszystko jest gotowe.
Chcesz byæ przyjêty albo bierzmowany,
musisz mieæ zeszycik ca³y zapisany.”







O podobieñstwie Artura i Karola do postaci rzeczywistych nie trzeba mówiæ… To po prostu sobowtóry! A w prezencie od Szymona otrzymali duuu¿± tacê-w wiadomym celu…
Kolejno „Szymon” zaprasza³ do udzia³u w „Rozmowach w nat³oku szkolnych zajêæ” nauczycieli ró¿nych przedmiotów edukacyjnych. Mogli¶my podziwiaæ uczniów niezwykle podobnych pod wzglêdem fizycznym do swych pedagogów.



Oto Marta jako pani E. Prze¶rut-Pr±dziñska i Magda jako pani I. Wysmu³ek-¦liwa. Dostrzegacie podobieñstwo? Pierwsza z pañ w prezencie otrzyma³a d¿em ¶liwkowy na d³ugie wieczory, druga ¶ruto-pr±d.

A to ju¿ pani „Angelika Nadolska” - otrzyma³a od Szymona deutschlaptop i pan „Stanis³aw Rompa”, który z racji nauczanego przedmiotu otrzyma³ mysz konserwow±.















A oto spora czê¶æ „grona nauczycielskiego”. Pierwsza z prawej to pani „G. Dobosz” z przeciwmolaczem ksi±¿kowym, obok N. Konieczka jako pani G. Pellowska z wehiku³em czasu, a H. Zalewska wcieli³a siê w pani± B. Trygalsk±.





Od czê¶ci humorystycznej nast±pi³o ponowne przej¶cie do czê¶ci powa¿nej, w której us³yszeli¶my refleksyjny wiersz i wzruszaj±c± piosenkê w wykonaniu Kamili Kunkol na melodiê „Cudownych rodziców mam”:
Ref.:
Cudownych nauczycieli mam.
Cudownych nauczycieli mam.
Odkrywaj± mi wiele dróg, po których kroczê.
Mam cudownych nauczycieli, bo
przyjació³mi moimi s±.
Chocia¿ bywa te¿ czasem ¼le,
wybaczcie nam…


Oczywi¶cie nie zabrak³o zwyczajowego „Sto lat” na zakoñczenie uroczysto¶ci w wykonaniu uczniów.

Justyna Szarkowska
zdjêcia-Miros³aw Urban



Album zdjêæ