Przedszkolaki dla Niepodległej

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z wszystkich grup przedszkolnych od wielu dni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Uczyły się hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, przygotowywały flagi i kokardy narodowe, aby w dzień 9 listopada uroczyście wystąpić na akademii. Panie przygotowały dla dzieci krótką lekcję historii, aby przybliżyć i zobrazować dzieciom wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nasze przedszkole wzięło  udział w projekcie „Dla Niepodległej”
i o godz. 11.11 dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy cztery zwrotki  hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Na uroczystości nie mogło zabraknąć wiersza pt. „Katechizm Polskiego dziecka", który przedszkolaki pięknie wyrecytowały.Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kokardy w barwach narodowych. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały oraz aktywnie uczestniczyły w przygotowanej akademii i lekcji historii o naszej niepodległości.
Na koniec wspólnego świętowania dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jesteśmy Polką
i Polakiem".Po akademii wybraliśmy się na pochód z flagami ulicami wsi. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych” Polaków. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolakiod najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

     (K. Dolna, M. Dzienniak)

Odwiedziło nas

150395
DzisiajDzisiaj41
WczorajWczoraj93
TygodniowoTygodniowo526
MiesięcznieMiesięcznie291
RazemRazem150395
©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn