Rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego "Album Małego Przyrodnika"

 

W dniu 20 listopada br., w Publicznej Szkole Podstawowej w Borzechowie został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Ekologiczny, pod hasłem Album Małego Przyrodnika. Konkurs miał na celu zaproszenie wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym, z placówek oświatowych Gminy Zblewo, do wspólnej zabawy tworzenia albumu przyrodniczego. W konkursie wzięło udział 6 placówek – przedszkola i szkoły podstawowe z oddziałami „zerowymi”.

Konkretne działania na rzecz środowiska wyrabiają dobre nawyki u „Małych Ekologów” i sprawiają, że dziecko zaczyna poznawać i dbać o otoczenie, w którym żyje. Aby poszerzyć stan wiedzy ekologicznej dzieci są zachęcane i inspirowane do wnikliwej obserwacji przyrody i dbania o nią. Naturalne wprowadzanie treści ekologicznych, obcowanie z przyrodą i wyrabianie nawyku mówienia o ochronie środowiska, uczy odpowiedzialności za otaczający świat.

Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, jury w osobach: Wicedyrektor PSP Borzechowo - Pani Beata Kornela, Pani Barbara Gort oraz Pan Marian Opatowski, oglądając prace dzieci było zaskoczone pomysłowością i różnorodnością prezentowanych prac. Komisja konkursowa stanęła przed bardzo trudnym zadaniem, wyłonienia laureatów konkursu. Wybór tych najlepszych nie był łatwy, ponieważ wszystkie albumy wykonane były z wielką pieczołowitością. Po burzliwych naradach laureatami zostali:

W grupie wiekowej 3,4-latków:

I miejsce - Kacper Gołaszewski z ZKiW Publicznego Przedszkola w Pinczynie

II miejsce – Wiktoria Stopa z ZKiW Publicznego Przedszkola w Pinczynie

Wyróżnienia otrzymali:

Adrian Tuchlin z ZKiW Publicznego Przedszkola w Pinczynie 

 

 

Odwiedziło nas

152842
DzisiajDzisiaj19
WczorajWczoraj40
TygodniowoTygodniowo97
MiesięcznieMiesięcznie576
RazemRazem152842
©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn