Dzień Pluszowego Misia

            Już po raz trzeci obchodzimy w naszym przedszkolu „Dzień Pluszowego Misia”. Jest to równie ważny dzień do świętowania zarówno dla tych młodszych, jak i starszych przedszkolaków. Każde z dzieciod samego rana, z uśmiechem na twarzy przekraczało próg przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem, aby świętować 25 listopada- dzień powstania pierwszej maskotki na świecie.

Przedszkolaki poznały historię związaną z powstaniem pierwszego misia- tzw.Teddy Bear. Po dziś dzień pluszowy miś jest największym przyjacielem dzieci. Poznały one również historie związane z pluszowymi misiami, bohaterami bajek i filmów, jak:  Kubuś Puchatek, Miś Paddington czy Miś Baloo. W Polsce również narodzili się nowi pluszowi bohaterowie np. Miś Uszatek, Troskliwe misie, Miś Coralgol.
Wszystkie są pluszowymi niedźwiadkami choć wyglądem różnią się od siebie. Ponadczasowość pluszowych misiów sprawiła, że bajki są chętnie oglądane przez kolejne pokolenia dzieci. Pluszak jest ponadto symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.Dzisiaj poprzez zabawy muzyczno - ruchowe z naszymi „przyjaciółmi” miałyśmy możliwość pokazać jak ważną rolę odgrywa maskotka  w życiu dziecka. Oprócz tego przeprowadziłyśmy różnorodne zabawy aktywizujące dzieci ( cukierkowe zagadki, puzzle, papierowa kula) aby utrwalić przekazane informację. Na koniec odwiedził nasze przedszkole  niesamowity gość- Kubuś Puchatek. Był zachwycony miłym przywitaniem, a także ilością ulubionych maskotek przyniesionych przez dzieci. Spotkanie zakończyło się tanecznym korowodem z udziałem Kubusia i uśmiechniętych przedszkolaków.

                                                                                                                                                                       M.Dz, K.D

 

 

 

 

Odwiedziło nas

152843
DzisiajDzisiaj20
WczorajWczoraj40
TygodniowoTygodniowo98
MiesięcznieMiesięcznie577
RazemRazem152843
©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn