Dzień Babci i Dziadka - "Nasi Dziadkowie to Superbohaterowie"

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. Mimo, że za oknem zima, mróz, jest to najcieplejszy dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość, wywołuje uśmiechy na twarzach, powoduje , że małe serduszka dzieci biją szybciej, a Babcia i Dziadek ze wzruszeniem słuchają czułych słów, kierowanych pod ich adresem. Spotkania z Babcią i Dziadkiem odbyły się już tradycyjnie w Wiejskim Domu Kultury w Pinczynie w każdej grupie przedszkolnej. Każda grupa  przygotowała dla swoich gości program artystyczny. Dzieci prezentowały wierszyki, piosenki oraz tańce, wcielały się w role aktorów. Goście byli bardzo wzruszeni występami wnucząt i w niejednym oku zakręciła się łezka. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Spotkania upłynęły w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach dzieci wręczyły kochanym Babciom
i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki i prezenty oraz zaprosiły na słodki poczęstunek. Na koniec odbyły się zabawy i tańce z dziadkami. To były naprawdę wyjątkowe uroczystości pełne uśmiechu, radości i dumy.

Takie spotkania pełne uśmiechów, wzruszeń i radości wzmacniają więzi emocjonalne z rodziną, uczą dzieci sposobów wyrażania uczuć oraz szacunku dla osób starszych.

 

                                                                                                                             M.Dz, K.D

©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn