XVI Gminny Przegląd Recytatorski "W Świecie Poezji Patriotycznej"

XVI Gminny Przegląd Recytatorski  „ W Świecie  Poezji Patriotycznej ”  w Przedszkolu w Pinczynie.

17 maja  2019 roku odbył się  Gminny Przegląd Recytatorski„W Świecie Poezji Patriotycznej” organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pinczynie.

Już po raz szesnasty miejsce to  zachwyciło  pięknem słowa, dostarczyło wzruszeń, radości  i emocji. Zarówno uczestnicy  jak i nasi  goście poddali się niezwykłej atmosferze, która towarzyszyła tej imprezie. 

Tym razem motywem przewodnim recytowanych wierszy była tematyka patriotyczna.Obchody 100-lecia niepodległości naszego kraju były inspiracją  do wyboru tego tematu, a wiek przedszkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny i kształtowania przynależności narodowej. Należy pielęgnować i przekazywać dzieciom polskie tradycje, kształtować postawę miłości oraz szacunku do ojczyzny od najmłodszych lat.

Na Przegląd Recytatorski przybyli goście: przedstawiciel organu prowadzącego                                pan Marek Mischke, ks. proboszcz Mieczysław Bizoń, przewodnicząca Rady Rodziców przedszkola pani Małgorzata Tuchlin, przedstawiciel Rady Rodziców ZKiW w Pinczynie pani Katarzyna Literskaoraz dyrektor ZKiW pani Iwona Lorochno i Ci najważniejsi, czyli  uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami i rodzinami. 

Uroczyste otwarcie przeglądu nastąpiło po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski. Potem zachwycaliśmy się występami i recytacją wierszy o naszym kraju.  Na   małej scenie wystąpili przedstawiciele szkół w Bytoni, Kleszczewie, Zblewie oraz przedszkola w Zblewiei wPinczynie.

W przerwach między  recytacją, aby dzieci zapomniały o swojej tremie, prowadzące bawiły je oraz publicznośćquizami, śpiewem i tańcem, oczywiście o tematyce patriotycznej. Był to również zamierzony sposób na sprawdzenie wiedzy  na temat naszej Ojczyzny, który wszyscy śpiewająco zdali na   szóstkę. Wszystkie występy małych artystów  zachwycały naturalnością i pełną wdzięku recytacją.  Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni burzą oklasków. Ponadto  pani Dyrektor i zaproszeni goście wręczyli nagrody w postaci pięknych, wielofunkcyjnych tablic, pamiątkowe dyplomy oraz  wielkie białe i czerwone balony.  Po wyczerpujących występach na wszystkich gości i dzieci czekał zasłużony słodki poczęstunek.

Dziękujemy  serdecznie naszym sponsorom: Wójtowi Gminy Zblewo oraz  Firmie Dekpol, dzięki którym możemy organizować takie imprezy i nagradzać wszystkie dzieci oraz  za to, że wspierają działalność Publicznego Przedszkola w Pinczynie. 

Małgorzata Loroch

 

©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn