Wizyta w Ochotniczej Straży Pożarnej

W dniu 21 maja 2019 roku, wszystkie grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę
do Ochotniczej Straży Pożarnej w Pinczynie.

Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy strażaków, zapoznanie się z wyposażeniem wozów, prelekcja dotycząca udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, oraz kształtowanie właściwych zasad zachowania w miejscach publicznych.
W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci z ciekawostkami związanymi z ich pracą zawodową, przestrzeganiem zakazów, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie: pożaru, burzy oraz wypadku. Dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Jak zawsze największe zainteresowanie wzbudziły wozy strażackie. Dzieci mogły je z bliska oglądać oraz podziwiać wyposażenie, jakim dysponują strażacy podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy.

Dzieci zwiedziły stanowisko, w którym odbierane są zgłoszenia o pożarach lub wypadkach. Przy okazji utrwaliły sobie numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112. Przez chwilę wszyscy uczestnicy wycieczki mogli poczuć się jak strażacy, przymierzając hełm strażacki i umundurowanie. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w lekcji pokazowej dotyczącej udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Za miłe spotkanie dzieci podziękowały strażakom wręczając upominek oraz  życzyły samych udanych i bezpiecznych akcji. Po wizycie w straży dzieci dzieliły się swoimi wrażeniami i spostrzeżeniami. Ta wizyta z pewnością na długo zostanie w pamięci przedszkolaków.

Strażakom bardzo dziękujemy za miłe przyjęcie, profesjonalnie przeprowadzoną akcję pokazową wraz z nauką udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

                                                                                                                                                                                   M.Dz.

©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn