Dzień Niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki  z wszystkich grup przedszkolnych od wielu dni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Uczyły się hymnu „Mazurka Dąbrowskiego”, przygotowywały flagi i kokardy narodowe. Panie przygotowały dla dzieci krótką lekcję historii, aby przybliżyć i zobrazować dzieciom wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Nasze przedszkole już po raz drugi  wzięło  udział w projekcie „Dla Niepodległej” i o godz. 11.11 dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, odśpiewaliśmy cztery zwrotki  hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”. Na uroczystości nie mogło zabraknąć wiersza pt. "Katechizm Polskiego dziecka", który przedszkolaki pięknie wyrecytowały. Wszystkie dzieci tego dnia wyglądały odświętnie
 i uroczyście, a na ich piersi widniały kokardy w barwach narodowych. Na koniec wspólnego świętowania dzieci zaśpiewały piosenkę pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem". Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

                                                                                                                                      

                                                                                                                                                                                                                                          (M.Dz)

©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn