Inauguracja przedszkola "Zielona Łąka"

W Pinczynie – wielkie święto! Po wielu latach wyczekiwania, w miniony piątek (22 listopada) uroczyście zainaugurowano tu działalność nowo wybudowanego przedszkola.

PINCZYN. INAUGURACJA PRZEDSZKOLA MARZEŃ…

„To przedszkole na miarę XXI wieku…” – taki komentarz słychać było podczas piątkowej uroczystości najczęściej. Zachwycone są zarówno dzieci i ich rodzice, jak i sami nauczyciele. I trudno się dziwić, bo to z pewnością jedno z najnowocześniejszych przedszkoli w naszym regionie. Jest piękne, obszerne, kolorowe, bezpieczne i doskonale wyposażone. Tu każdy czuje się dobrze, wszak już sama nazwa – „Zielona Łąka” – zobowiązuje!

Nic więc dziwnego, że uroczysta inauguracja przedszkola pełna była radości i uśmiechu. Wzięła w niej udział cała społeczność przedszkolna, a także radni, kapłani, wykonawcy tej inwestycji i wielu zaproszonych gości.

Ponad godzinna gala wypełniona była fantastycznymi występami przedszkolaków, ale też – ich rodziców i wychowawców. Odśpiewano hymn przedszkola, a dzieci złożyły uroczyste ślubowanie. Księża poświęcili nowy obiekt, były też życzenia i prezenty dla wszystkich Dzieci. Był też wielki, piękny tort! Nie zabrakło również podziękowań, a tych najwięcej skierowano tego dnia pod adresem wójta gminy Zblewo. To właśnie Artur Herold z tak wielką determinacją walczył o realizację tego projektu. I udało się! Wójt nie krył, że to wyjątkowe, wspólne dzieło i spełnione marzenie. Artur Herold dziękował za pełne wsparcie m.in. dyrektor Iwonie Loroch, przedsiębiorcy Mariuszowi Tuchlinowi, rodzicom oraz Radzie Gminy. Jak podkreślił wójt, wspólnym wysiłkiem udało się osiągnąć to, na co społeczność Pinczyna czekała wiele lat.

Przypomnijmy, iż przedszkole zostało wybudowane przez Gminę Zblewo ze środków własnych z zewnętrznym dofinansowaniem. Bawi się tu i uczy 150 przedszkolaków, w tym - grupa Maluchów w ramach „Klubiku Dziecięcego”. Warto bowiem podkreślić, iż Gmina Zblewo po raz pierwszy w historii objęła opieką także dzieci w wieku do lat 3.

©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn