Bal Karnawałowy "Podróż w baśniowej krainie"

         

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 29.01.2020r. w Przedszkolu Publicznym „Zielona Łąka” w Pinczynie, gdzie odbył się wielki Bal Karnawałowy.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, księżniczki (tutaj dominowała Elza z „Krainy Lodu”), czarownice, rycerzy, strażaków, Spider-Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić  wszystkich  postaci. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Tematem przewodnim była „Podróż w baśniowej krainie”, po której oprowadzał nas wesoły pajacyk Kiki. Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach z bohaterami bajek: Baba- Jagą, Królową Śniegu, Kopciuszkiem i Śnieżką (w postacie wcieliły się nauczycielki przedszkola). Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli.

Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, co było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

 

                                                                                                                                                                                    (W.G)

©2020 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn