Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloNie jestes jeszcze naszym Uzytkownikiem?
Kilknij TUTAJ zeby sie zarejestrowac.

Zapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
Edukacja przez szachy w naszej szkole.
Uczniowie klas trzecich w tym roku szkolnym brali udział w zajęciach, na których poznawali i doskonalili umiejętność gry w szachy. Dla uczniów klasy IIIa był to już drugi rok przygody z szachami, a dla IIIb - pierwszy.
Zajęcia odbywały się w ramach projektu "Edukacja przez szachy w szkole". Celem projektu Polskiego Związku Szachowego jest zwiększenie umiejętności matematycznych polskich uczniów, szczególnie w zakresie logiki, orientacji przestrzennej, myślenia analitycznego oraz rozwiązywania problemów.
Szachy sprzyjają nie tylko rozwojowi umiejętności matematycznych, ale wszechstronnemu rozwojowi człowieka na przestrzeni całego życia. Dzięki nim ćwiczymy pamięć, umiejętność logicznego i abstrakcyjnego myślenia, rozwijamy wyobraźnię, kształtujemy takie ważne cechy osobowości, jak odpowiedzialność, koncentracja, intuicja. Skutkiem tego jest rozwój intelektu, zwiększona aktywność umysłowa oraz rozbudzenie zdolności twórczych.
Ale szachy to też świetna zabawa i okazja do rozwijania przyjaźni, oraz doskonała alternatywa na spędzanie wolnego czasu. Z całą pewnością nasi uczniowie nie zakończą swej przygody z szachami i będą rozwijać się w tej dziedzinie, czego im z całego serca życzymy.

Galeria zdjęć


Poczta


Logowanie


Copyright © 2006;
7674062 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor