Obchody wita wszystkich pracownikw szkoy odbyy si w ZKiW w Pinczynie 13.10.08 r. Swoim udziaem uwietnili uroczysto zaproszeni gocie: wjt gminy Zblewo
p. Krzysztof Trawicki, kierownik ZEAPOW w Zblewie p. Anna Poszyska, proboszcz parafii Pinczyn ks. Mieczysaw Bizo, a take emerytowani nauczyciele. Nie zabrako rwnie przewodniczcej Rady Rodzicw p. Marzeny Klein, ktra na rce Pani Dyrektor Iwony Loroch zoya kwiaty i podzikowania dla wszystkich pracownikw szkoy za codzienny wysiek wkadany w edukacj, wychowanie i opiek nad dziemi. Symbol wdzicznoci-czerwone re-otrzymali take od Rady Rodzicw wszyscy pozostali nauczyciele i pracownicy obsugi caego ZKiW. Nie mogo tego dnia zabrakn gratulacji i dowodw wdzicznoci od samych uczniw-przedstawiciele SU szkoy podstawowej i gimnazjum wrczyli na rce Pani Dyrektor kwiaty i ogromne yczenia wraz z podpisami wszystkich uczniw naszej szkoy. Pani I. Loroch nie krya wzruszenia i zaskoczenia wielkoci ycze. Pady rwnie gratulacje i zosta wrczony bukiet kwiatw Pani Dyrektor przez wjta gminy p. K. Trawickiego.
Przedstawiciele Samorzdu Uczniowskiego wrczaj Pani Dyrektor I. Loroch yczenia
od caej spoecznoci uczniowskiej dla wszystkich pracownikw szkoy.
Pani Dyrektor w swoim przemwieniu podkrelia, e: „Dzie Edukacji Narodowej to nie tylko wito nauczycieli, chocia przyjo si mwi, e to Dzie Nauczyciela, ale wydarzenie szczeglne dla wszystkich pracownikw szkoy.”
Po czci oficjalnej nastpi czas na humorystyczne spojrzenie na prac pedagogw i innych pracownikw w programie pt. „Z ycia pewnej szkoy”. Oczywicie prowadzcy uroczysto uczniowie zaznaczyli, e podobiestwo postaci i zdarze do autentycznych, bdzie przypadkowe.
Uczniowie wypowiadajcy partie dialogowe zwrcili si do nauczycieli z prob o wyrozumiao dla nich na co dzie. Na potwierdzenie ich sw usyszelimy take piosenk „Uczy si kady moe..” na melodi znanego utworu w wykonaniu Jerzego Sthura. Zebrani mogli take usysze kilka utworw wykonanych przez szkolny chr do znanych oglnie melodii, ktrych teksty dostosowane byy do realiw pinczyskich i tak usyszelimy: „Jestem z Pinczyna”, „Przniczki”, „Sokoy”, „Mam chusteczk haftowan”, „Felicita”. Nastpnie uczennice poprzez krtkie, dowcipne wypowiedzi przedstawiy nauczycieli poszczeglnych przedmiotw i moglimy usysze, e jedna z nich najlepiej lubi w-fistw, bo: „Jako jedyni nic nie zadaj do domu”. Kolejna twierdzia, e „Panie od przyrody myl, e wszyscy musz kocha aby i zachwyca si krzakami”.
Tego witecznego dnia odwiedzi nas take „Szymon Majewski”, prowadzcy w telewizji TVN popularny program rozrywkowy „Szymon Majewski Show”. Tym razem sta si jednak gwodziem programu „Szymon Szkolny Show”. Jak na Sz. Majewskiego przystao, zaprezentowa zebranym enujce arty prowadzcego, tym razem dotyczce oczywicie ycia szkoy. Nastpnie na scenie pojawiali si kolejni „nauczyciele”, ktrzy wzili udzia w „Rozmowach w natoku szkolnych zaj” . Zwyczajowo gocie Szymona otrzymywali dowcipne upominki zwizane z ich profesj. I tak na scenie jako pierwsza pojawia si oczywicie „Pani Dyrektor”, ktra przedstawia specyfik swojej pracy:
„Ach, w tym moim Zet Ka i Wu
problemw jest bez liku!
Podstawwka, gimnazjum, przedszkole,
ja si z tym wszystkim cigle mozol.”
W prezencie od Sz. Majewskiego otrzymaa flakon oleju majcego suy do dolewania w uczniowskie gowy.
Natalia Galikowska jako Pani Dyrektor. Prawda, e podobna?
Na scenie nie zabrako take „ks. proboszcza M. Bizonia” i „ks. wikarego G. Soboty”. Nasi ksia s znani z poczucia humoru, dlatego ksidz proboszcz z umiechem na twarzy wysucha „swojej kwestii”:
„Taki duy, taki may moe witym by.
Taki gruby, taki chudy moe witym by.
Tak i ja, tak i ty moesz witym by.
Cigle dzieci to piewaj i sw wiar pogbiaj,
a ja dam im zeszyciki, niech wpisuj swe wyniki.
Msza, raniec i majowe, i ju wszystko jest gotowe.
Chcesz by przyjty albo bierzmowany,
musisz mie zeszycik cay zapisany.”
O podobiestwie Artura i Karola do postaci rzeczywistych nie trzeba mwi… To po prostu sobowtry! A w prezencie od Szymona otrzymali duuu tac-w wiadomym celu…
Kolejno „Szymon” zaprasza do udziau w „Rozmowach w natoku szkolnych zaj” nauczycieli rnych przedmiotw edukacyjnych. Moglimy podziwia uczniw niezwykle podobnych pod wzgldem fizycznym do swych pedagogw.
Oto Marta jako pani E. Przerut-Prdziska i Magda jako pani I. Wysmuek-liwa. Dostrzegacie podobiestwo? Pierwsza z pa w prezencie otrzymaa dem liwkowy na dugie wieczory, druga ruto-prd.
A to ju pani „Angelika Nadolska” - otrzymaa od Szymona deutschlaptop i pan „Stanisaw Rompa”, ktry z racji nauczanego przedmiotu otrzyma mysz konserwow.
A oto spora cz „grona nauczycielskiego”. Pierwsza z prawej to pani „G. Dobosz” z przeciwmolaczem ksikowym, obok N. Konieczka jako pani G. Pellowska z wehikuem czasu, a H. Zalewska wcielia si w pani B. Trygalsk.
Od czci humorystycznej nastpio ponowne przejcie do czci powanej, w ktrej usyszelimy refleksyjny wiersz i wzruszajc piosenk w wykonaniu Kamili Kunkol na melodi „Cudownych rodzicw mam”:
Cudownych nauczycieli mam.
Cudownych nauczycieli mam.
Odkrywaj mi wiele drg, po ktrych krocz.
Mam cudownych nauczycieli, bo
przyjacimi moimi s.
Chocia bywa te czasem le,
wybaczcie nam…
Oczywicie nie zabrako zwyczajowego „Sto lat” na zakoczenie uroczystoci w wykonaniu uczniw.
Justyna Szarkowska
zdjcia-Mirosaw Urban
Album zdj