Logowanie
Nazwa Uzytkownika

Haslo



Nie jestes jeszcze naszym Uzytkownikiem?
Kilknij TUTAJ zeby sie zarejestrowac.

Zapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
2015/16 „Przygoda z przyrod”

Uczniowie Szkoy Podstawowej w Pinczynie pojechali na wycieczk do Gdaska z wizyt w Centrum Hewelianum. Wycieczki odbyy si w ramach realizacji programu autorskiego „Przygoda z przyrod” nauczyciela nauczania wczesnoszkolnego Angeliki Prabuckiej i innowacji pedagogicznej „Cztery pory roku w przyrodzie” nauczyciela fizyki Agnieszki Radkowskiej oraz nauczyciela geografii Justyny Zieliskiej – Myszk.
Celem obu przedsiwzi jest przyblienie uczniom szkoy podstawowej prawidowoci przyrody w otaczajcym nas wiecie. Wycieczki zaczy si od odnalezienia na ul. Dugiej Termometru Farenheita.
Nastpnie uczniowie klas II szkoy podstawowej pod okiem pani Angeliki Prabuckiej i Hanny Burczyk wzili udzia w zorganizowanych dla nich warsztatach pt. ”Atrakcja – chemiczna reakcja”. Zajcia ukazay chemi, fascynujcy i ciekawy wiat eksperymentw, ktre w obrazowy i prosty sposb wszystkimi naszymi zmysami pozwalaj zrozumie otaczajce nas zjawiska. By to pokaz kolorowych dowiadcze chemicznych, w ktrych uczestnicy odkrywali barwny wiat ciekawych reakcji chemicznych.
Na tym nie koniec. W 80 minut „Dookoa wiata”? To moliwe w Centrum Hewelianum, gdzie siedem kontynentw zmiecio si na dwch kondygnacjach dawnych Koszar Schronowych. Podrnicy swoj przygod rozpoczynaj od poznania tajemnic wntrza ziemi, w tym wulkanw i siy wstrzsw sejsmicznych. Kolejna strefa powicona jest Azji, jej rolinnoci, barwom i zapachom. Znalazy si w niej regionalne przyprawy, zestaw do nauki jedzenia paeczkami oraz winda przenoszca na rne wysokoci i gbokoci. Tutaj mona nawet samodzielnie uformowa Himalaje. Dzieci odbyy podr od niegu, lodu i igloo na Antarktydzie po wilgotny las rwnikowy.
Najwiksz atrakcj dla uczniw by symulator tornada, w ktrego centrum mona byo wej. Uczniowie klas V i VI zamiast warsztatw z chemii zwiedzili drug wystaw „Z energi”. W przestrzeni tej pracowni kade ze stanowisk prezentuje okrelony rodzaj energii lub przemian jednej formy energii w inn. W ogromnych akwariach mona zrobi fal tsunami lub wprawi w ruch rub Archimedesa. Inny rodzaj fali, czyli fal dwikow. W pracowni reenergii poznajemy drugie ycie miecia, wizk wiata wprawimy w ruch samolot albo przyjrzymy si zanieczyszczeniu naszej planety z perspektywy Kosmosu. W formie samodzielnych eksperymentw i zabawy dowiadujemy si take ile lat maj nasze uszy, jak wyglda bateria pod rentgenem, czym jest ziemski piec, czy ile drzewa powstaje z jednego drzewa.

Uczniowie wrcili zadowoleni, czujc si jak naukowcy.

Album zdj

Poczta


Logowanie


Copyright © 2006;
7025074 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor