Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoNie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
Krzysztof Nadolski laureatem X Konkursu Biblijnego „Być uczniem Jezusa w świetle Ewangelii św. Mateusza”
Po raz dziesiąty odbył się Konkurs Biblijny organizowany przez Dzieło Biblijne Diecezji Pelplińskiej, który jest konkursem kuratoryjnym.

Etap szkolny odbył się w grudniu, z którego piątka naszych uczniów: Krzysztof Nadolski z kl. IV c, Zuzanna Stopa i Dawid Orlikowski z kl. V a, Andżelika Kamińska z kl. VII a i Piotr Sulewski z kl. III a gimnazjum zakwalifikowali się do etapu rejonowego, który odbył się w Tczewie.
Po ogłoszeniu wyników, najmłodszy uczestnik z naszej szkoły, Krzysiu Nadolski z kl. IV c dostał się do finału X Konkursu Biblijnego.
27 kwietnia 2019 r. stawiliśmy się w Pelplinie, w Collegium Marianum.
O godz. 10.30 była część pisemna w formie testu. Czekając na ogłoszenie wyników z tej części skorzystaliśmy z poczęstunku w refektarzu. Refektarz to inaczej jadalnia. Kto z Was jadł obiad pod takim sklepieniem? Zwiedzaliśmy biskupie ogrody (wspólnie z ks. Mariuszem Malejko, który też przyjechał z uczniami na konkurs).
Po ogłoszeniu wyników z części pisemnej, 5 najlepszych uczniów wzięło udział w części ustnej. A my kontynuowaliśmy zwiedzanie – czas na katedrę.

Skoro konkurs biblijny to Biblia pauperum (z łac. Biblia ubogich) czyli graficzne przedstawienie scen ze Starego i Nowego Testamentu.

Ostateczne ogłoszenie wyników odbyło się w sali gimnastycznej, gdzie Krzysiu odebrał zaświadczenie laureata X Konkursu Biblijnego „Być uczniem Pana Jezusa w świetle Ewangelii św. Mateusza”.

Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

Anna Polc

Album zdjęćLogowanie


Kontakt ZKiW Pinczyn
Copyright © 2006;
3943558 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor