Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoNie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
XVI Gminny Przegląd Recytatorski „ W Świecie Poezji Patriotycznej ” w Przedszkolu w Pinczynie.
17 maja 2019 roku odbył się Gminny Przegląd Recytatorski„W Świecie Poezji Patriotycznej” organizowany przez Publiczne Przedszkole w Pinczynie.
Już po raz szesnasty miejsce to zachwyciło pięknem słowa, dostarczyło wzruszeń, radości i emocji. Zarówno uczestnicy jak i nasi goście poddali się niezwykłej atmosferze, która towarzyszyła tej imprezie.
Tym razem motywem przewodnim recytowanych wierszy była tematyka patriotyczna.Obchody 100-lecia niepodległości naszego kraju były inspiracją do wyboru tego tematu, a wiek przedszkolny to najlepszy czas do budowania przywiązania do Ojczyzny i kształtowania przynależności narodowej. Należy pielęgnować i przekazywać dzieciom polskie tradycje, kształtować postawę miłości oraz szacunku do ojczyzny od najmłodszych lat.
Na Przegląd Recytatorski przybyli goście: przedstawiciel organu prowadzącego pan Marek Mischke, ks. proboszcz Mieczysław Bizoń, przewodnicząca Rady Rodziców przedszkola pani Małgorzata Tuchlin, przedstawiciel Rady Rodziców ZKiW w Pinczynie pani Katarzyna Literskaoraz dyrektor ZKiW pani Iwona Lorochno i Ci najważniejsi, czyli uczestnicy przeglądu wraz z opiekunami i rodzinami.
Uroczyste otwarcie przeglądu nastąpiło po wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski. Potem zachwycaliśmy się występami i recytacją wierszy o naszym kraju. Na małej scenie wystąpili przedstawiciele szkół w Bytoni, Kleszczewie, Zblewie oraz przedszkola w Zblewiei wPinczynie.
W przerwach między recytacją, aby dzieci zapomniały o swojej tremie, prowadzące bawiły je oraz publicznośćquizami, śpiewem i tańcem, oczywiście o tematyce patriotycznej. Był to również zamierzony sposób na sprawdzenie wiedzy na temat naszej Ojczyzny, który wszyscy śpiewająco zdali na szóstkę. Wszystkie występy małych artystów zachwycały naturalnością i pełną wdzięku recytacją. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni burzą oklasków. Ponadto pani Dyrektor i zaproszeni goście wręczyli nagrody w postaci pięknych, wielofunkcyjnych tablic, pamiątkowe dyplomy oraz wielkie białe i czerwone balony. Po wyczerpujących występach na wszystkich gości i dzieci czekał zasłużony słodki poczęstunek.
Dziękujemy serdecznie naszym sponsorom: Wójtowi Gminy Zblewo oraz Firmie Dekpol, dzięki którym możemy organizować takie imprezy i nagradzać wszystkie dzieci oraz za to, że wspierają działalność Publicznego Przedszkola w Pinczynie.

Małgorzata Loroch

Album zdjęć


Logowanie


Kontakt ZKiW Pinczyn
Copyright © 2006;
3936978 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor