Logowanie
Nazwa Uytkownika

HasoNie jeste jeszcze naszym Uytkownikiem?
Kilknij TUTAJ eby si zarejestrowa.

Zapomniane haso?
Wylemy nowe, kliknij TUTAJ.
V Festyn „Dorośli Dzieciom” w Pinczynie

W sobotę, 1 czerwca 2019 r. przy szkole w Pinczynie, jak i w innych polskich miastach i wsiach odbyły się obchody Dnia Dziecka.
Tegoroczny Festyn „Dorośli Dzieciom” tradycyjnie odbył się na kompleksie boisk Orlik w godz. od 14.00 do 18.00.
Jak zwykle w Pinczynie było kolorowo, wesoło i radośnie.
Program festynu był bardzo bogaty. Najmłodsi mogli skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych dla nich, do których należały: dmuchane zjeżdżalnie, wielkie bańki mydlane, przejażdżki wozem strażackim, miasteczko drogowe, „Kącik dla malucha ”, w którym panie zaplatały kolorowe warkoczyki i malowały twarze, stoisko z balonami.
Głodni i spragnieni mogli skorzystać z wielu atrakcji kulinarnych. Rada Rodziców przygotowała potrawy na grillu, panie pracujące w kuchni szkolnej prowadziły kawiarenkę ze słodkościami, do której pyszne wypieki przekazali rodzice naszych uczniów. Były pyszne babeczki, galaretki czy sernik, który upiekł jeden z ojców naszej uczennicy. Nauczyciele kręcili watę cukrową i robili popcorn. Panowie strażacy z OSP Pinczyn, oprócz przejażdżek wozem strażackim, ustawili kurtynę wodną i chętni skorzystali z „kąpieli wodnej”. Wielką atrakcją okazała się kolejna atrakcja z wykorzystaniem wody, a mianowicie-wielka, balonowa bitwa wodna.
Odbywały się także konkurencje sprawnościowe, w których dzieci miały możliwość zdobycia nagród w postaci drobnego sprzętu sportowego.
Rozegrano także mecz piłki nożnej: rodzice- dzieci. Zwycięską drużyną okazały się dzieci, a gra była bardzo zaciekła!
Na scenie równocześnie trwał program artystyczny, który prowadzili nauczyciele. Odbywały się konkursy, wspólne śpiewy, zabawy ruchowe, np. taniec ze stonogą itp.
W tym dniu na scenie prezentowali się nasi uczniowie w występach artystycznych i akrobatycznych. Dzieci śpiewały, recytowały, grały na instrumentach muzycznych, tańczyły w układach tanecznych
i z przyborami.
Zaskoczeniem dla wszystkich był występ rodziców przedszkola w układzie tanecznym „Black and White”. Panie specjalnie na tę prezentację uszyły adekwatne stroje, czyli czarno-białe koszulki i getry.
Kolejną atrakcją była loteria fantowa. Wiele emocji, jak za każdym razem, sprawiło losowanie nagród głównych loterii, które było ostatnim punktem programu festynu. W tym dniu nagrodami głównymi były zabawki, gry planszowe i sprzęt sportowy.
Niestety zabrakło nam czasu na podziękowania tym wszystkim, którzy pomogli nam przy organizacji festynu, ponieważ natura sprawiła nam psikusa na zakończenie i nadciągnęła ogromna burza.
Dlatego pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania tegorocznego festynu. Dorośli pokazali, że kochają swoje dzieciaczki, i te małe, i te duże… Uśmiechy naszych milusińskich tego dnia były tego dowodem.
Osobne gorące podziękowania kierujemy do sponsorów: Wójta Gminy Zblewo, Rady Sołeckiej wsi Pinczyn oraz Firmy Dekpol S.A.

Ewa Niemczyk

Logowanie


Kontakt ZKiW Pinczyn
Copyright © 2006;
3943544 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor