Logowanie
Nazwa Uzytkownika

HasloNie jestes jeszcze naszym Uzytkownikiem?
Kilknij TUTAJ zeby sie zarejestrowac.

Zapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Pinczyn był znowu jedną z najjaśniejszych gwiazd na mapie WOŚP

12 stycznia 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zgrała w Pinczynie
po raz dwudziesty. Jak co roku, czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością i z wielkimi emocjami, a tych nie brakowało u nas, jak zawsze! Na początek, podczas 28 Finału WOŚP ponownie pobiliśmy swój własny rekord! W tym roku na konto WOŚP przekazaliśmy sumę: 25.909,90 zł.
Cieszy nas bardzo, że kwota, którą zbieramy podczas kolejnych finałów rośnie z każdym rokiem!
W tym roku po raz kolejny graliśmy ze sztabem WOŚP w Tczewie. Organizacją finału w Pinczynie zajęła się p. Ewa Niemczyk.
Zacznijmy od początku! Od godzin porannych na terenie Pinczyna rozpoczęło swoją kwestę 20. wolontariuszy, którzy zbierali datki do orkiestrowych puszek, a każdy, kto wrzucił do puszki jakiś grosik otrzymywał serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które znane jest na całym świecie. Wolontariuszami podcza tegorocznego Finału WOŚP byli: Matylda Grobelna, Weronika Pek, Aleksandra Kubik, Oliwia Nagórska, Michał Nieżwicki, Ewa Jędzrejewska, , Zuzanna Stopa, Aleksander Szarkowski, Julia Kamińska, Julia Niewodowska, Julia Marynowska, Andżelika Kamińska, Marta Wróblewska, Bartłomiej Szachta, Maja Bernacka, Magdalena Matuszek, Adam Bernacki, Katarzyna Szmeiter, Daria Peplińska i Ewa Niemczyk. Najwyższą kwotę w swojej puszce uzbierał Aleksander Szarkowski – 656,00 zł.
Od godz. 15.00 przenieśliśmy swoje granie dla orkiestry do budynku w miejscowej szkole. Na wszystkich chcących w tym dniu przyłączyć się do grania dla WOŚP czekało moc atrakcji.
Już przy wejściu czekała na przybyłych ścianka fotograficzna z Jurkiem Owsiakiem, którą obsługiwały i przygotowały p. Ewa Burczyk i p. Bożena Nadolska.
Na korytarzu znajdowało się stoisko z popcornem i watą cukrową, którą serwowały p. Bernadeta Ptak, p. Adrianna Szachta, p. Karolina Dolna. Po raz kolejny również działało stoisko „Swojska pajda” ze swojskim chlebem i domowym smalcem, a także ogórkiem kiszonym, które obsługiwała, a także upiekła chleby p. Monika Spica.
W świetlicy szkolnej w tym roku działał kącik „Coś na słodko i na słono”. Serwowano tu niesamowite słodkie przysmaki, które ofiarowali rodzice naszych uczniów począwszy od domowych ciast, deserków skończywszy na pysznych rogalikach. Po raz kolejny rodzice naszych uczniów nie zawiedli. Jedna z mam przekazała przed finałem informację, że upiecze jedną blachę ciasta, a w niedziele przyniosła dwie blachy przepysznych ciast i rogaliki. Hitem po raz kolejny, okazał się sernik upieczony przez jednego ojca naszej uczennicy. Serca ludzkie są wielkie! W kuchni szkolnej panie przygotowywały zapiekanki, hot-dogi, zaparzały kawę i inne gorące napoje.
Stoisko obsługiwały: p. Dagmara Siwek, p. Justyna Szarkowska, p. Monika Prusak, p. Alicja Kubik, p. Joanna Marcinczyk, p. Małgorzata Dróżkowska, p. Anna Chyl, p. Marlena Małachowska, p. Wiesława Bednarska, p. Katarzyna Jasińska i p. Marta Prabucka.
Ponadto na dolnym korytarzu funkcjonowało stoisko z balonami, o które zadbali, jak co roku, p. Hanna i Mariusz Jachlewscy. W tym roku były to przepiękne balony nadmuchane helem w kształcie serduszek, gwiazdek, księżyców oraz
z postaciami z bajek. Sprzedażą balonów zajęły się: p. Beata Trygalska, p. Agnieszka Mazur, p. Angelika Prabucka i p. Bożena Nadolska.
W jednej z sal odbywała się sprzedaż losów! W tym roku sprzedano ich ponad 600 sztuk za łączna kwotę: 3135,00 zł. Nauczyciele, którzy obsługiwali sprzedaż losów mieli spory ruch, gdyż chętnych do kupna losów było bardzo dużo. Organizacją i sprzedażą losów zajęły się: p. Grażyna Pellowska, p. Hanna Burczyk i p. Agnieszka Derda.
Każdy los wygrywał, a na zakończenie finału odbywało się drugie losowanie cennych nagród, należały do nich: bony do sklepów w Pinczynie p. Zofii Burczyk, p. Marii Rogaczewskiej, p. Urszuli i Andrzeja Rytelewskich, p. Eryki Cwiklińskiej, vouchery na strzyżenia damskie i męskie w Studio Fryzur Benia Ćwiklińska, zaproszenia na obiad dnia w Restauracji „Pod Kasztanami” p. Wiesławy Knopa, na pizzę do Baru p. Jolanty Miler, podwójne zaproszenia na wspaniałą grochówkę wojskową u p. Kajut w Zblewie, zaproszenia na malowanie paznokci, które ofiarowała p. Angelika Szyszka oraz drobny sprzęt AGD, który ufundowali w tym roku „Delikatesy” p. Dariusza Bedla oraz firma Dekpol.
W kolejnej sali nauczyciele przedszkola: p. Małgorzta Loroch, p. Wioleta Grobelna, p. Karolina Dolna, p. Dominika Cherek, p. Kinga Pawelec, p. Agnieszka Bartkowska i p. Monika Borzyszkowska zorganizowały „Salę zabaw dla najmłodszych”, gdzie dla tych najmłodszych czekały nie lada niespodzianki, a mianowicie: interaktywne gry podłogowe oraz malowanie twarzy. Gry interaktywne cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.
No i wreszcie na sali gimnastycznej odbywał się cały czas energiczny, szybki program artystyczny, który prowadzili p. Ewa Niemczyk i p. Zbigniew Bahr. W tym roku ponownie program był bardzo bogaty. Każdy z przybyłych mógł znaleźć cos dla siebie. Podczas trwania programu wystąpili nasi uczniowie, którzy zaśpiewali cudowne utwory solo, należały do nich: Julia Jankowska z kl. IIIa, Aleksandra Sturmowska z kl. VIIIb, która dodatkowo grała na gitarze, Ewa Jędrzejewska z kl. VIIIb i Nikola Leńska z kl. VIIIa, a także grupowo: kl. Ia i Ib w zimowym repertuarze, kl. IIIa i kl. IIIb zaśpiewały piosenkę „Merry Christmas”, dzieci zaprezentowły się także w duetach akrobatycznych: Natalia Zarach- Czapiewska i Julia Kamińska z kl. Va oraz Wiktoria Kędzierska z kl. VIIb i Amelia Literska z kl. IIIa, ten drugi duet trenuje akrobatykę w Klubie UKS Kociewie Starogard Gd., uczennica Katarzyna Szmeiter z kl. VIIIa oraz Anna Siwek z kl. VIb zaprezentowały się w pokazie bokserskim. Kasia trenuje boks od kilku miesięcy w Klubie AGRO Kociewie pod czujnym okiem trenera p. Łukasza Rusiewicza.
Ponadto dziewczynki z kl. Vb – Aleksandra Czecholewska, Oliwia Pawelec i Malwina Imianowska zatańczyły „Taniec hawajski”, a dziewczynki z kl. IIIa zatańczyły przepiękny taniec śnieżynek oraz taniec aniołów z szarfami, wystąpiły także dwie grupy cheerleadeers, których również nie mogło zabraknąć w tym dniu. Była to grupa młodsza z kl. I-III oraz grupa starsza z kl. IV. Występy dziewczynek są zawsze efektowne, z pięknymi kolorowymi pomponami.
Cieszymy się bardzo, że nasze zaproszenie do wzięcia udziału w finale WOŚP przyjęły solistki: Ewelina Rytelewska, Anna Tomasiak oraz Alicja Kołoszewska. Zaprezentowały się przepięknie w swoich występach solowych i poderwały zebranych do zabawy.
Na pewno do gwiazd wieczoru można zaliczyć występ Orkiestry Dętej przy OSP Pinczyn z p. Wacławem Ossowskim na czele. Orkiestra zaskoczyła wszystkich zebranych, gdyż oprócz utworów, które mają w swoim repertuarze przygotowali na ten dzień czołową zajawkę muzyczną Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Moment,
w którym zagrały wszystkie instrumenty orkiestry, trąbki, puzony, klarnety itd. zebrani na sali gimnastycznej zapamiętają na długo. Oczywiście nie obyło się bez bisów.
Po występach artystycznych w programie była przewidziana licytacja, która zawsze przyciąga wielu zainteresowanych, jednak w tym roku na chwilę zatrzymaliśmy się i wspomnieliśmy bestialski i haniebny czyn na prezydencie miasta Gdańska p. Pawle Adamowiczu, podczas ubiegłorocznego finału WOŚP. Z głośników na sali w tym momencie wszyscy zebrani usłyszeli The sound of silence.
Następnie rozpoczęła się licytacja wielu przedmiotów, m.in. wielu gadżetów WOŚP: koszulek, kubków, zegarów, poduszek, breloczków, kalendarzy, które w tym roku zakupiła Firma ANDEDO – producenta ogrodzeń p. Rafała Galińskiego z Pinczyna. Licytowaliśmy vouchery do Studia Figrua w Starogardzie Gd. I na masaże relaksacyjne do p. Ingi Flisikowskiej, sesję zdjęciową w Studiu Fotograficznym p. Julii Janickiej w Kaliskach, a makijaż do sesji wykona „Blondyna maluje”- Natalia Burczyk, zaproszenie do Salonu Łapka na strzyżenie psa od p. Iwony Okuniewskiej, ponadto piękne prace ręcznie wykonane przez mieszkańców Pinczyna: p. Krystynę Engler, p. Ewę Burczyk, p. Joannę Galikowską, p. Joannę Marcinczyk, storczyki od kwiaciarni „Edyta” p. Edyty Kłoss oraz kwiaciarni „Róża” p. Anny Rynkiewicz, obrazów z certyfikatami od ks. proboszcza Mieczysława Bizonia oraz grafiki kościoła św. Elżbiety w Pinczynie autorstwa Józefa Olszynki, kosza wędlin od Masarni Herold, bonu o wartości 500 zł. na asortyment firmy Andedo – ogrodzenia, zestawu kubków porcelanowych od p. Alicji Przybylskiej, oryginalnej piłki nożnej Klubu FC Liverpool od p. Doroty Luchowskiej, ciasto od p. Ewy Piotrowskiej, olbrzymiego pluszowego misia, którego przekazała nam Amelia Warsińska wraz z rodzicami, a misia tego wylicytowała na aukcji, z której dochód przeznaczony był na operację dla chorej, małej Tosi, misia wylicytowano za najwyższą kwotę uzyskaną podczas licytacji , za 530 zł. Licytowaliśmy wiele innych przedmiotów ofiarowanych od osób, które chciały być anonimowe. Licytację pełną emocji prowadzili: Zbigniew Bahr i Ewa Niemczyk. Suma na jaką udało nam się wylicytować przedmiotów znowu nas zaskoczyła, była to kwota: 8675,00 zł.
Po zakończonym finale rozpoczęło się wielkie sprzątanie szkoły i tu dziękujemy naszym paniom z obsługi: p. Bożenie Małachowskiej, p. Zofii Mielewskiej, p. Jadwidze Klein, p. Irenie Rzepkowskiej, p. Joannie Warsińskiej, p. Hannie Dolnej oraz naszemu konserwatorowi p. Jankowi Spicy, który czuwał nad bezpieczeństwem technicznym
w szkole, a także o p. Mirkowi Urbanowi, który zadbał o ustawienie całej masy ławek i krzesełek dla zebranych na sali gimnastycznej, a także tym, którzy zajęli się liczeniem zebranych pieniędzy i tym zadaniem zajęli się: p. Stanisław Rompa, który zawsze czuwa nad liczeniem i sortowaniem pieniędzy, a także p. Gabriela Burczyk, p. Beata Galikowska i p. Justyna Szarkowska.
Nie możemy zapomnieć tu o osobach, które towarzyszą nam od wielu lat podczas finałów WOŚP, należą do nich strażacy OSP Pinczyn w tym roku ze swoim nowym autem strażackim, z którego są bardzo dumni, pielęgniarki – p. Ireny Rumińskiej oraz fotografem p. Tomaszem Bojahrem.
Składamy podziękowania wszystkim osobom i firmom, które pomogły nam przy organizacji tegorocznego finału: p. Magdalenie Apostołowicz, p. Iwonie Bernackiej, Piekarni Kropek, Masarni Herold, Firmie Dekpol, Firmie Andedo oraz dyrektor ZKiW w Pinczynie p. Iwonie Loroch i jeśli kogoś pominęliśmy w swoich podziękowaniach,
to prosimy o wyrozumienie, gdyż po raz kolejny tych osób było bardzo wiele.
No cóż, pora kończyć! 28 Finał WOŚP przeszedł już do historii…. A, my cieszymy się, że po raz kolejny Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierając pieniądze w całej Polsce i świecie, pobiła rekord zbiórki i polskie szpitale i oddziały dziecięce otrzymają wspaniały, najnowocześniejszy sprzęt medyczny, z którego będą korzystały dzieci.
Tradycyjnie żegnamy się i mówimy do zobaczenia, na 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za rok!

Ewa Niemczyk

Album zdjęćPoczta


Logowanie


Copyright © 2006;
4233298 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor