Logowanie
Nazwa Uzytkownika

Haslo



Nie jestes jeszcze naszym Uzytkownikiem?
Kilknij TUTAJ zeby sie zarejestrowac.

Zapomniane haslo?
Wyslemy nowe, kliknij TUTAJ.
dziaalno w roku 2005/2006
SPRAWOZDANIE
Z PRACY SPӣDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „JUTRZENKA”
za rok szkolny 2004/2005

Sklepik szkolny z reguy prowadzony jest przez 2-4 uczniw; sprzedawcy. ekspedienci s wspodpowiedzialni materialnie za sprzedawany towar. Dla zwikszenia roli wychowawczej i dydaktycznej SU oraz wczenia wikszej grupy czonkw co pewien czas bya zmieniana obsada sklepiku. Podczas wymiany sprzedajcych wraz z uczniami przeprowadzaem remanent, tj. spis kon-trolny towarw i stanu kasy. Remanenty kontrolne byy przeprowadzane rwnie w innych okresach (np. przed przerw witeczn). Jako opiekun SU nad-zoruj zabezpieczenie i waciwe przechowywanie towarw, estetyczny wygld sklepiku, sprawn i yczliw obsug klientw i odpowiednia przycigajc uwag klientw reklam (m. in. gazetka cienna SU). W przypadku gdy sprze-dawcy nie speniaj podstawowych warunkw lub nie maj chci do dalszej sprzeday, wyznaczam nowych ekspedientw.
Do najwaniejszych spraw organizacyjnych, za ktre odpowiedzialni s uczniowie nale;
- przyjmowanie towaru do sklepiku (sprawdzanie zgodnoci przyjmowane-go towaru z wystawion faktur lub dowodem dostawy),
- zapisy utargw w ksidze sklepiku,
- obliczanie zgodnoci gotwki w kasie z zapisami sprzeday
- zapisy w ksidze przychodw i rozchodw
- sprawdzanie wanoci towarw
Moim zadaniem jest pomoc i ukierunkowanie modych czonkw SU w tych zadaniach. Uczniowie poznaj te podstawy marketingu i zarzdzania finansami podczas prb uzupeniania Ksigi Gwnej Sklepiku. Pozwala im to pozna nie-ktre zasady mikroekonomii i by moe przygotowa do przyszej pracy w dziedzinie finansw.
Bardzo wana w dziaalnoci Spdzielni jest wsppraca z dostawcami towaru. W tym roku szkolnym wsppracowalimy z siedmioma dostawcami:
- Firm – Agmar, Blechpol, Coca Col, Iglotexem, PPHU z Karsina, Star Foodsem i Brutusem Bis
Towar do sklepiku przyjmuj sklepowi (w mojej obecnoci), po przeliczeniu oraz stwierdzeniu rodzaju, jakoci i iloci. W pracach Spdzielni Uczniowskiej staram si przekaza uczniom jak istotne jest dostrzeganie podstawowych pro-blemw pracy ludzkiej, zrnicowanie charakteru pracy, spoeczna warto ka-dej dobrze wykonywanej pracy, problem dyscypliny pracy, racjonalna gospo-darka ludmi w pracy zespoowej, wspdziaanie uczniw wykonujcych wsplne zadania oraz poszanowania narzdzi pracy.
Drugim bardzo wanym kierunkiem dziaalnoci SU jest ksztatowanie cech gospodarnoci. Przez cay rok kadziony jest duy nacisk na wyuczenie w modych ekspedientach reagowania na wszelkie przejawy rozrzutnoci bd niszczenia wsplnego dobra w szkole jak i poza ni. W czasie pracy w Sp-dzielni Uczniowskiej rozwijane s zainteresowania spoeczno – gospodarcze modziey oraz praktyczne zapoznanie z procesami usug.
Z wypracowanego zysku Spdzielnia Uczniowska zakupia drobne akce-soria do pracowni informatycznej, upominki dla czonkw SU, a take w tym roku szkolnym podja si dziaalnoci charytatywnej organizujc dla dziesiciu uczniw klas I – III szkoy podstawowej bezpatne II niadanie.
Spdzielnia Uczniowska wsppracuje rwnie z innymi organizacjami dziaajcymi na terenie szkoy m. in. z Samorzdem Uczniowskim publicznego Gimnazjum.



Poczta


Logowanie


Copyright © 2006;
7012478 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion © 2003-2007
Design by Design by Matonor