W ubiegłym roku szkolnym, wraz z likwidacją gimnazjów, z frontu naszej szkoły została zdjęta tablica z imieniem szkoły, gdzie z dumą mogliśmy przeczytać, że Publiczne Gimnazjum w Pinczynie nosi imię ks. Stanisława Hoffmanna.
Tablica zniknęła, ale nie zniknęła z życia szkolnego postać zasłużonego dla naszej wsi kapłana. Więcej, aby zachować pamięć o Nim, powstała Izba Pamięci ks. S. Hoffmanna w sali polonistycznej-nr 19.
Przedstawiciele Rodu Hoffmannów również pamiętają o nas; pozostają w stałym kontakcie ze szkołą i tak oto narodził się pomysł zorganizowania konkursu, dzięki któremu OCALIMY OD ZAPOMNIENIA OSOBĘ KSIĘDZA STANISŁAWA HOFFMANNA. To właśnie przedstawiciele Rodu niedawnego patrona gimnazjum chcą ufundować nagrody dla Was.
Termin konkursu nie jest przypadkowy, ponieważ rokrocznie około 8 maja w naszej szkole był organizowany Konkurs Wiedzy o Patronie Gimnazjum. Dlaczego akurat około tej daty? Już spieszę z odpowiedzią, ale pewnie już się domyślają, ci, którzy mają ojca, dziadka, wujka o imieniu Stanisław lub sami je noszą. Tak, oczywiście!- 8 maja obchodzimy imieniny Stanisława!
Wszystkim Stasiom, Staśkom, Stanisławom z tego miejsca składam najserdeczniejsze życzenia imieninowe i… myślę, że miło byłoby sobie wyobrazić, że możemy złożyć duchowe życzenia imieninowe również ks. Stanisławowi Hoffmannowi, dlatego pomysł konkursu jest następujący:
CO TRZEBA ZROBIĆ W RAMACH KONKURSU?
PROJEKT KARTKI POCZTOWEJ Z PINCZYNA- tego jeszcze nie było!
Jedna strona kartki pocztowej:
Rysunek/-ki plastyczny/-e przedstawiający/-e widoki, przyrodę, obiekty, miejsca charakterystyczne dla Pinczyna-kilka małych obrazków na jednej kartce, tak jak na prawdziwej kartce pocztowej lub jeden duży na kartce wielkości A5 (połowa kartki z bloku). Technika dowolna.
UWAGA! – WARUNEK KONIECZNY!
MUSICIE NA KARTCE UMIEŚCIĆ NAWIĄZANIE DO POSTACI
ks. STANISŁAWA HOFFMANNA (Izba Pamięci w szkole, pomnik przy kościele, kościół, centrum wsi, fragment Hymnu Gimnazjum, sztandar gimnazjum, który został ufundowany przez Ród Hoffmannów… -informacje pomocnicze o ks. S. Hoffmannie na stronie szkoły).
Druga strona kartki pocztowej:
Podzielona na pół, jak prawdziwa kartka pocztowa:
- z prawej strony: 4 linijki na adres i proszę zaadresować do ks. Stanisława Hoffmanna na adres w Pinczynie,
- z lewej strony: składacie duchowe ŻYCZENIA IMIENINOWE dla ks. Stanisława Hoffmanna ORAZ SŁOWA PODZIĘKOWANIA za to, co zrobił dla naszej wsi-KILKA ZDAŃ (informacje pomocnicze na stronie szkoły; można wspomnieć, że był patronem Publicznego Gimnazjum w Pinczynie), proszę się podpisać: imieniem, nazwiskiem i podać klasę.
DLA KOGO KONKURS?
- kategoria klas I-III,
- kategoria klas IV-V,
- kategoria klas VI-VIII.
DO KIEDY?
Do 13 maja 2020 r.
DO KOGO I JAK PRZEKAZAĆ?
Proszę o przesłanie ZDJĘĆ OBU STRON KARTKI na adres: szarkowscy@o2.pl z informacją, kto jest autorem.
BARDZO WAŻNE! PROSIMY ZACHOWAĆ KARTKI, BĘDĄ JESZCZE POTRZEBNE!
JAKIE NAGRODY?
- VOUCHERY pieniężne na zakup przyborów szkolnych za 3 pierwsze miejsca w każdej kategorii wiekowej,
- 6 z języka polskiego,
- uwaga pozytywna.
Fundatorem nagród są przedstawiciele Rodu ks. S. Hoffmanna.
JURY
Nauczyciele naszej szkoły.
CIEKAWOSTKI
• Najstarszą kartkę pocztową z 1840 roku zakupił w marcu 2002 roku łotewski kolekcjoner, który zapłacił na aukcji 31 750 funtów brytyjskich.
• Największą pocztówkę o wymiarach 14,3 x 8,76 m wykonali studenci w USA.
• Najwyższa cena, jaką zapłacono za pocztówkę, wynosiła 710 000 dolarów.
Justyna Szarkowska
Informacje...
Ocalić od zapomnienia......
Pinczyn i postać ks. S. Hoffmanna......
Pinczyn, piękno kociewskiej ziemi......