KONKURS EKO- STRÓJ Z ODPADÓW

KONKURS EKO- STRÓJ Z ODPADÓW

W naszym przedszkolu dzieci wzięły udział w Gminnym Konkursie Ekologicznym pod hasłem ,,EKO-strój z odpadów ,, Organizatorem konkursu było  Gminne Przedszkole
w Zblewie.
W ramach konkursu  dzieci miały za zadanie przygotować i zaprezentować stroje ekologiczne, promujące ideę recyklingu i selektywną zbiórkę odpadów. Celem konkursu było przedstawienie własnego kreatywnego pomysłu  , na czyste środowisko przyrodnicze, poprzez wykonanie stroju artystycznego  z materiałów  przeznaczonych do recyklingu . Poza tym, tego typu akcje nie tylko popularyzują wiedzę dotyczącą prawidłowej segregacji odpadów, ale też rozwijają wyobraźnię, kreatywność i pasję twórczych poszukiwań u dzieci.
Trzeba przyznać, że wychowankowie wykazali się nie lada kreatywnością z pomocą swoich rodziców . Do stworzenia swoich ekologicznych strojów wykorzystali między innymi kartony, gazety, nakrętki z butelek, worki foliowe, zużyte płyty CD, foliowe ochraniacze
i wiele innych materiałów przeznaczonych do recyklingu. To bardzo ważne , aby świadomość ekologiczna wzrastała wraz z młodym pokoleniem i przynosiła widoczne efekty na przyszłość.
Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i nagrody . Prace naszych wychowanków cieszyły się dużym uznaniem. Gratulujemy!!!!

                                                                                                                                                                                                          (M.B.)

Ostatnio dodano

25 maj 2022
25 maj 2022

Odwiedziło nas

241682
DzisiajDzisiaj26
WczorajWczoraj61
TygodniowoTygodniowo282
MiesięcznieMiesięcznie857
RazemRazem241682
©2024 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn