O przedszkolu

Publiczne Przedszkole wchodzi w skład Zespołu Kształcenia
i Wychowania wraz z Publiczną Szkołą Podstawową i Publicznym Gimnazjum. Po raz pierwszy uruchomiono placówkę w budynku szkoły , a następnie w roku 1977 szkoła zakupiła i zaadoptowała w tym celu budynek mieszkalny przy ulicy Gajowej w Pinczynie.
W roku 1993 przedszkole zostało przeniesione do tego budynku, ale na krótko, ponieważ  działalność jego została zawieszona na okres 3 lat. W roku 1996 uruchomiono Placówkę.
W chwili obecnej w Placówce znajdują się 3 oddziały 10 godzinne, do których uczęszcza
75 dzieci i jeden oddział 5 godzinny znajdujący się w budynku szkoły, do którego uczęszcza 25dzieci.
         W Przedszkolu znajdują się estetycznie urządzone sale zabaw i zajęć dla dzieci, wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki, meble dostosowane do wieku dzieci oraz kąciki zainteresowań. Przedszkole dysponuje również dużym placem zabaw. Plac jest wyposażony w sprzęty i urządzenia zabawowe, zieleń do gier i zabaw ruchowych. Przedszkole zatrudnia nauczycieli z pełnymi kwalifikacjami, w każdej grupie 10 godzinnej nauczycieli wspiera opiekunka dziecięca. Kadra pedagogiczna i pomocnicza zapewnia wysoki poziom pracy wychowawczo – dydaktycznej, a także opiekuńczej.

Oferta placówki dostosowana jest do potrzeb i możliwości wychowanków. Poza obowiązkowymi zajęciami edukacyjnymi zalecanymi w podstawie programowej odbywają się we wszystkich grupach wiekowych zajęcia języka angielskiego, rytmiki, logopedii.

Przedszkole podejmuje też niestandardowe działania w zakresie współpracy z innymi placówkami w gminie. Od kilku lat jesteśmy organizatorem Gminnego Przeglądu Recytatorskiego.

Przedszkole prowadzi liczne  akcje charytatywne na rzecz osób i zwierząt oraz środowiska przyrodniczego. Cyklicznie prowadzona jest akcja „Góra grosza” dla podopiecznych Fundacji „Nasz Dom”, pomoc dla zwierząt leśnych w ramach akcji „Kasztanobranie”, zbiórka makulatury, oraz nakrętek na rehabilitację dla dzieci niepełnosprawnych.

W harmonogramie pracy przedszkola wpisana jest  organizacja różnorodnych uroczystości wewnętrznych o charakterze integracyjnym, takich jak: Andrzejkowy Wieczór Czytania Bajek, Spotkanie Opłatkowe, Kiermasz Świąteczny, Mikołajki, Dzień Babci
i Dziadka, Dzień Rodziny, Dzień Dziecka.

Ostatnio dodano

25 maj 2022
25 maj 2022

Odwiedziło nas

246165
DzisiajDzisiaj12
WczorajWczoraj14
TygodniowoTygodniowo26
MiesięcznieMiesięcznie638
RazemRazem246165
©2024 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn