Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka

Dzień Babci i Dziadka

W dniu 7 lutego  w Wiejskim Domu Kultury w Pinczynie odbyło się  przedszkolne spotkanie, na które przybyli szczególni  goście. Nasi wychowankowie zaprosili swoje babcie i dziadków, aby wspólnie  z nimi świętować  Dzień   Babci i   Dziadka.  Jest to bardzo ważne święto dla wszystkich wnucząt , a jak ważne najlepiej mówią o tym słowa wiersza, którego pierwszy wers był mottem przewodnim naszej uroczystości: 

„Babci i dziadka, przyznać  to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba.
 Znana to para, bardzo kochana. Przez wszystkie dzieci jest szanowana.
No, a jak by ich nie było, dzieciom trudno by się żyło.
 Babcia i  dziadek  wciąż o nas dbają. Tak jak rodzice ciągle kochają.
 Dają nam w życiu wiele radości. Nigdy nie szczędzą dla nas czułości.”

Przed południem starszaki z grup „0” „ Żabki”  i „Smerfy” , a popołudniu grupy młodsze „Pszczółki”  i „Krasnoludki” bawiły się wspólnie ze swoimi babciami i dziadkami, którzy bardzo licznie przybyli na tę uroczystość . Każda z grup przygotowała część  artystyczną. Dziadkowie mogli podziwiać występy  swoich wnucząt. Przedszkolaki  recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i  tańczyły. Goście byli bardzo poruszeni  występami. W oczach  niektórych pojawiały się nawet łzy wzruszenia, a występy dzieci nagradzane były gromkimi brawami. Kolejną niespodzianką dla Dziadków  były  upominki w postaci kalendarzy, które własnoręcznie ozdabiały przedszkolaki. Potem wnuczęta zaprosiły do wspólnej zabawy babcię i dziadka. Podczas uroczystości wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku, które tym razem przygotowały dla nas panie z Koła Gospodyń Wiejskich  w Pinczynie,  za które bardzo serdecznie dziękujemy.  Spotkanie  przebiegało
 w miłej i serdecznej atmosferze.

 Na pewno za rok znów zaprosimy naszych kochanych Dziadków i będziemy razem z nimi świętować  bardzo ważny dzień w roku, jakim jest Dzień Babci i Dziadka.

 

Małgorzata  Loroch

Ostatnio dodano

25 maj 2022
25 maj 2022

Odwiedziło nas

244632
DzisiajDzisiaj27
WczorajWczoraj42
TygodniowoTygodniowo286
MiesięcznieMiesięcznie937
RazemRazem244632
©2024 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn