Dzień babci i dziadka

Dzień Matki

DZIEŃ MATKI

26 Maja w naszym przedszkolu obchodzono jeden z najpiękniejszych dni każdej Mamy- Dzień Matki. Przedszkolaki zaśpiewały swoim kochanym mamusiom piosenki, wyrecytowały piękne wierszyki, a także przygotowały śliczne upominki. Mamusie naszych drogich kwiatuszków otrzymały filmiki i upominki z tej uroczystości.

                                                                                                                                                                                                      (M.B.)

KONKURS ,,MAM TALENT- ŁOWCY TALENTÓW”

KONKURS ,,MAM TALENT- ŁOWCY TALENTÓW”

14 Maja poznaliśmy także wyniki konkursu ,,Mam Talent- Łowcy Talentów”. Dziękujemy rodzicom za trud i serce włożone w przygotowanie Naszych wychowanków do tego konkursu, w którym wzięło udział 16 dzieci, które prezentowały swoje umiejętności: taneczne, wokalne,  aktorskie oraz akrobatyczne. Nasze kwiatuszki zrobiły ogromne wrażenie na komisji, która z trudem wyróżniła: Wiktorię Kuks, Oliwię Głowacką i Natalię Krzyżostaniak. Dziękujemy za udział w konkursie wszystkim przedszkolakom,
które otrzymały dyplomy i upominki.

                                                                                                                                                                                       (M.B.)

Dzień Małego Patrioty

Dnia 12 Maja w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Małego Patrioty. Tego dnia nasze przedszkolaki miały okazję poczuć się, jak prawdziwi patrioci. Dzieci zaśpiewały Hymn Narodowy, recytowały wiersze patriotyczne, a także zaśpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Ponadto w tygodniu poprzedzającym  święta majowe nasze przedszkolaki uczestniczyły
w zajęciach związanych z naszą Ojczyzną. Zajęcia owe miały na celu rozwijanie u dzieci zainteresowań własnym krajem, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

                                                                                                                                                                                                    (M.B.)

Dzień Strażaka

04 Maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Strażaka. Wychowawcy przybliżyli dzieciom w ciekawy sposób specyfikę pracy strażaka jednocześnie prezentując strój i podręczny sprzęt. Wychowankowie dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom w różnych przypadkach np. podczas wypadku samochodowego itp. Przedszkolaki dowiedziały się w jakich sytuacjach należy wzywać staż pożarną oraz jak zachować się w czasie sytuacji niebezpiecznych,  a co ważne utrwaliły numery alarmowe. Dzieci poprzez zdjęcia, filmiki i prezentacje mogły również podziwiać wóz strażacki i jego wyposażenie. Wychowankowie z naszego przedszkola przygotowały także niespodziankę dla strażaków z OSP Pinczyn.

                                                                                                                                                                                                           (M.B.)

Dzień Ziemi

W dniu 22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Celem tej akcji jest promowanie postaw proekologicznych wśród ludzi na całym świecie.

Nasze przedszkole również przyłączyło się do tej ważnej inicjatywy. Dzieci oglądały filmiki edukacyjne, brały udział w zabawach ruchowych, słuchały piosenek oraz wykonywały zadania matematyczne związane z naszą planetą. Zwróciliśmy uwagę na to, jak ważna jest segregacja śmieci, oszczędność wody i energii elektrycznej oraz szanowanie żywności. Przedszkolaki miały też do wykonania ważną misję – podczas najbliższego spaceru zebrać napotkane śmieci i uwiecznić to na zdjęciu. Wszyscy spisali się świetnie i teraz z dumą mogą nosić swoje odznaki Przyjaciela Przyrody.

                                                                                                                                                                                                                           (A.B)

 

Ostatnio dodano

Odwiedziło nas

175904
DzisiajDzisiaj15
WczorajWczoraj69
TygodniowoTygodniowo252
MiesięcznieMiesięcznie1284
RazemRazem175904
©2021 ZKiW. All Rights Reserved. Designed By Przedszkole Pinczyn